Δευτέρα
01 Ιουλίου 2024

Κροατία – Αλβανία 2-2: Έσωσε τον βαθμό στο 90+5′ η ομάδα του Σιλβίνιο (video)

Στο πιο «τρελό» ματς του Euro η Κροατία έφερε τούμπα το παιχνίδι μέσα σε τρία λεπτά, αλλά στις καθυστερήσεις η Αλβανία ισοφάρισε σε 2-2 και πήρε τον βαθμό.

Τι ματς ήταν αυτό στο «Volksparkstadion»!

Κροατία και Αλβανία έδωσαν μία απίθανη παράσταση για τη δεύτερη αγωνιστική του Β’ ομίλου του Euro 2024 και ήρθαν ισόπαλες με 2-2, σε ένα αποτέλεσμα που δεν ευνοεί καμία από τις δύο ομάδες όσον αφορά στην πρόκριση ακόμη και μέσω της τρίτης θέσης. Αυτό γιατί η ομάδα του Ντάλιτς παίζει με την Ιταλία την τελευταία αγωνιστική ενώ εκείνη του Σιλβίνιο με την Ισπανία.

Απίθανο ματς με τους Αλβανούς να παίρνουν προβάδισμα από νωρίς με γκολ του Λάτσι, αλλά οι Κροάτες γύρισαν το παιχνίδι με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο μέρος.

Ο Γκιασούλα που πέτυχε αυτογκόλ για το 2-1 της Κροατίας, ήταν αυτός που χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του στις καθυστερήσεις.