Παρασκευή
20 Σεπτεμβρίου 2024

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-2: Έφυγε με το διπλό στο 90′

Με buzzer beater του Μαντί Καμαρά, ο ΠΑΟΚ έφυγε με «διπλό» από το Περιστέρι, επικρατώντας 1-2 του Ατρομήτου

Tags: ΠΑΟΚ

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου από Ζίβκοβιτς (45′ +1) και Καμαρά (90′ +2), ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Περιστέρι χωρίς απώλειες, επικρατώντας 1-2 του Ατρομήτου για την τρίτη αγωνιστική της Superleague.

Ισοφάρισαν προσωρινά οι Περιστεριώτες με το εύστοχο πέναλτι του Ουάρντα στο 86′, που το κέρδισε ο ίδιος, το ματς έγινε… ροντέο στα τελευταία λεπτά, όμως ο Δικέφαλος του Βορρά επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη αλώβητος.

«Αθήνα 20 χρόνια μετά»: Τιμήθηκαν Ολυμπιονίκες και η Εθνική ποδοσφαίρου 2004 (εικόνες)

Παρά τη βροχόπτωση, που περιόρισε σημαντικά τη μεγάλη παρουσία κόσμου, η χθεσινή γιορτή της ΕΟΕ για τα 20 χρόνια από τους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας ήταν εντυπωσιακή. Όλοι σχ...