Κυριακή
06 Οκτωβρίου 2024

Ατρόμητος – Βόλος 1-2: Ανατροπή σε δύο λεπτά

Ο Βόλος έκανε την ανατροπή κόντρα στον Ατρόμητο των 10 παικτών και πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη

Tags: Super League

Σπουδαίο διπλό για την ομάδα του Βόλου, που επικράτησε του Ατρομήτου στο Περιστέρι με 2-1, για την 7η αγωνιστική της Super League.

Οι Θεσσαλοί, μετά το επιτυχημένο πέρασμα από την έδρα του Ατρομήτου, πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα και έφτασαν τους επτά βαθμούς σε ισάριθμους αγώνες.

Μια νίκη με την οποία ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους οκτώ βαθμούς και στη μέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 41′ με τον Γιουμπιτάνα, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έμεινε με δέκα, μετά από αποβολή του Μπρόνσον.

Αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο Βόλος, ο οποίος με γκολ του Γκλάβτσιτς στο 66′ και του Κόζστα στο 68′ έκανε την ολική ανατροπή. Στο 76′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν επίσης με δέκα, καθώς αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκλάβτσιτς.