Τετάρτη
09 Οκτωβρίου 2024

Καβάλα – Αστέρας Τρίπολης 0-1: Ο Τζίμας τον έστειλε στους «16» του Κυπέλλου

Ο Αστέρας Τρίπολης έκαμψε την αντίσταση της Καβάλας με γκολ του Τζίμα στο 115ο λεπτό και πήρε την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου.

Ο Αστέρας Τρίπολης, μετά από μία «κλειστή» αναμέτρηση, στον επαναληπτικό αγώνα με την Καβάλα πήρε την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Αρκάδες που έχασαν και την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα με το πέναλτι του Μπαρτόλο που έπιασε ο Αστράς, πήραν την νίκη με το γκολ του Τζίμα στο 115o λεπτό.

Η Εθνική Oμάδα αντιμετωπίζει το βράδυ της Πέμπτης (21:45) την Αγγλία σε έναν «ναό» του παγκόσμιου ποδοσφαίρου, το θρυλικό Wembley. Ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης, ένας από τους πιο ...