Δευτέρα
07 Οκτωβρίου 2024

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-2: Τα βρήκε σκούρα αλλά έφυγε με το «τρίποντο»

Ο ΠΑΟΚ, παρά την κακή του εμφάνιση στη Λιβαδειά, πήρε το «διπλό» με δύο γκολ στο τέλος (Καμαρά 86′, Σβαμπ 90+2′) και έπιασε κορυφή στη Stoiximan Superleague

Tags: ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ δεν έκανε καλή εμφάνιση κόντρα στον Λεβαδειακό αλλά κατάφερε στο φινάλε να πάρει την εκτός έδρας νίκη με 2-0.

Στο πρώτο ημίχρονο τις φάσεις τις… έψαχνες με το κυάλι. Πραγματικά οι στιγμές των δύο ομάδων ήταν ελάχιστες, με τον ΠΑΟΚ, μάλιστα, να ολοκληρώνει το πρώτο μέρος δίχως τελική εντός εστίας!

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» πραγματοποίησε το χειρότερο πρώτο του ημίχρονο στη σεζόν, μη μπορώντας να δημιουργήσει ευκαιρίες κόντρα στον Λεβαδειακό! Η μόνη καλή στιγμή στο πρώτο 45λεπτο ανήκε στην ομάδα της Βοιωτίας.

Με φόρα από τα δύο σερί νικηφόρα ντέρμπι, ο Άρης φιλοξενεί τη Λαμία με τον Λεωνίδα Βόκολο να επιστρέφει στον πάγκο των φιλοξενούμενων. Ενώ στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος υποδέχεται τον...