Δευτέρα
16 Σεπτεμβρίου 2024

Ολοκληρώθηκε το «φιάσκο» στο Αργεντινή – Μαρόκο – Ήττα της αλμπισελέστε σε επεισοδιακό ματς

Η απόλυτη παρωδία στο Αργεντινή-Μαρόκο, αφού ο διαιτητής μετά από μιάμιση ώρα ακύρωσε το γκολ της αλμπισελέστε με τις δύο ομάδες να παίζουν 3 έξτρα λεπτά και το Μαρόκο πήρε τη νίκη με 2-1

Αθλητισμός

Δεν ξανάγινε. Αργεντινή και Μαρόκο επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο του Σεντ Ετιέν, δύο ώρες μετά το προσωρινό-όπως αποδείχθηκε- τέλος του μεταξύ τους αγώνα (2ος όμιλος).

Ο Σουηδός διαιτητής Νίμπεργκ ακύρωσε το γκολ που είχε πετύχει ο Μερδίνα στο 106′ (!) ως οφσάιντ, μετά από έλεγχο VAR, οι δύο ομάδες ομάδες έπαιξαν για τρία λεπτά, πριν λήξη η αναμέτρηση που βρήκε τελικά νικήτρια την ομάδα του Μαρόκου με σκορ 2-1, μετά από σχεδόν 230 λεπτά.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Ισπανία ξεκίνησε με «τρίποντο» τις υποχρεώσεις της στο ποδοσφαιρικό τουρνουά των Ολυμπιακών Αγώνων, επικρατώντας 2-1 του Ουζμπεκιστάν.