Δευτέρα
16 Σεπτεμβρίου 2024

Σερβία – Ελλάδα 94-72: Φιλική ήττα από τους Σέρβους και τώρα… Ολυμπιακοί Αγώνες (video)

Η Ελλάδα ηττήθηκε σε φιλική αναμέτρηση από τη Σερβία με 94-72 και πλέον στρέφει την προσοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Με ήττα έκλεισε τις φιλικές της αναμετρήσεις η Ελλάδα που είδε τη Σερβία να επικρατεί με 94-72 στο Βελιγράδι και πλέον η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη στρέφει την προσοχή της στο μεγάλο ραντεβού των Ολυμπιακών Αγώνων που ξεκινά σε λίγες μέρες με αντίπαλο τον Καναδά.

Η Εθνική μας ήταν αρκετά ανταγωνιστική και χωρίς τον Νικ Καλάθη στο πρώτο ημίχρονο, όμως στα επόμενα είκοσι λεπτά οι παίκτες του Σβέτισλαβ Πέσιτς επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους, ανοίγοντας τη αρκετά τη διαφορά και παίρνοντας μια εύκολη, εν τέλει, νίκη.

Μακελελέ: «Ήρθα γιατί έχω πάθος με το ποδόσφαιρο»

Ο Κλοντ Μακελελέ παρουσιάστηκε κι επίσημα ως προπονητής του Αστέρα Τρίπολης, με τον Γάλλο τεχνικό να τονίζει ότι έχει με όρεξη για δουλειά προκειμένου η ομάδα να πετύχει τους στόχο...