Παρασκευή
20 Σεπτεμβρίου 2024

Τέταρτος ο Χρήστου στον τελικό των 100 μ. ύπτιο, έχασε το μετάλλιο για 2 εκατοστά (video)

Ο Έλληνας πρωταθλητής τα έδωσε όλα στον τελικό των 100 μ. ύπτιο και έφτασε μια... ανάσα από το μετάλλιο.

Σπουδαίος αγώνας από τον Απόστολο Χρήστου στα 100μ. ύπτιο!

Ο Έλληνας πρωταθλητής τα έδωσε όλα για ένα μετάλλιο, το οποίο έχασε για μόλις δύο δέκατα του δευτερολέπτου τερματίζοντας τέταρτος στον τελικό του αγωνίσματος στο Παρίσι.

Για την ακρίβεια ο Χρήστου, στην καλύτερη εμφάνιση κολυμβητή της χώρας μας στην ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων, τερμάτισε σε 52.41 ενώ ο Αμερικανός, Ράιαν Μέρφι, που πήρε την τρίτη θέση, έκανε 52.39.

Νικητής ήταν ο Ιταλός, Τόμας Τσέκον, με 52.00 και δεύτερος ο Κινέζος, Τζιαγού Σου, με 52.32.

Νέο τζακ ποτ σημειώθηκε στην πρώτη κατηγορία του Τζόκερ στην κλήρωση 2808 της Πέμπτης. Και στη δεύτερη κατηγορία δεν βρέθηκε τυχερός. Δείτε τους τυχερούς αριθμούς και τη διαλ...